SIE 2022

ZAPRASZAMY 13 SIERPNIA....

ZAPRASZAMY 13 sierpnia
NA PIKNIK WOJSKOWY do IŁAWY

WCR w Ostródzie w porozumieniu z Urzędem Miasta w Iławie, wspólnie z jednostkami wojskowymi 16 Dywizji Zmechanizowanej i 4 Warmińsko -Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej  z Olsztyna zorganizuje w dniu 13 sierpnia br. w godzinach 14.00 – 18.00 piknik wojskowy w Iławie na parkingu iławskiej pływalni przy ul. Biskupskiej 2.

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbędą się centralne obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Na te dni Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie zaplanowało liczne wydarzenia o charakterze państwowym, patriotyczno-religijnym, kulturalnym oraz rozrywkowym.

W całym kraju odbędzie się kilkadziesiąt pikników wojskowych, na których będzie można zobaczyć to co w Wojsku Polskim najlepsze – będzie nowoczesny sprzęt wojskowy (czołg PT-91, moździerz samobieżny M120 RAK, kołowy transporter opancerzony ROSOMAK, wyrzutnia rakietowa WR-40 LANGUSTA, samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD – 2 szt.,Quady, motocykle, wyrzutnia PPK SPIKE, strzelnice wirtualne i paintball, pokaz walki wręcz 15 BZ z Giżycka, żołnierska grochówka) i atrakcje przygotowane przez jednostki wojskowe dla najmłodszych, młodzieży i dorosłych. Dla każdego znajdzie się miejsce i każdy na pikniku znajdzie coś ciekawego. Będzie okazja zobaczyć jak dziś wygląda Wojsko Polskie i dołączyć do naszych szeregów.

Na pikniku będą wystawione punkty rekrutacyjno – informacyjne, gdzie będzie można rozpocząć karierę jako żołnierz. Będziemy zachęcać do dołączenia do nowej formuły służby – dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Każdy będzie mógł sprawdzić jak wiele Wojsko Polskie może mu dać i kim może zostać w armii. A możliwości jest co nie miara – służbę można podjąć w każdym zakątku Polski i w dowolnie przez siebie wybranej specjalności. Na pikniku będzie można porozmawiać z fachowcami i  wypełnić wniosek o powołanie, dlatego warto pamiętać o zabraniu dowodu osobistego i kopii dokumentu potwierdzającego posiadane wykształcenie.

UWAGA! W TYM DNIU CAŁY PARKING PRZY BASENIE BEDZIE NIECZYNNY! NAJBLIŻSZE MIEJSCA PARKINGOWE PRZY UL. KOLEJOWEJ (STACJA KOLEJOWA IŁAWA MIASTO).

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Dodane przez: Radosław Serafin